Волонтери висадили понад 5 000 000 дерев за одну добу в 100 країнах світу

Сьогодні, у Всесвітній день Землі організатори глобального екологічного проєкту «Greening of the Planet» оголосили результати Акції «1 млн дерев за 1 день у 100 країнах світу», яка відбулася 10 квітня.

За підрахунками організаторів, в Акції взяли участь 2 145 493 особи, які представляють 110 країн світу: з них 1 586 449 – це учасники з України, а 559 044 – учасники з інших країн. Загалом, за одну добу Акції було висаджено рекордні 5 544 679 дерев: 4 124 590 – в Україні, та 1 420 089 – у світі. Усі висаджені дерева були представлені 184 видами.

Серед країн-лідерів, які об’єднали найбільшу кількість волонтерів та організували масове висадження дерев – Україна, Канада, Великобританія, Білорусь, Туреччина, Молдова, Польща, Індонезія, Туніс, Чорногорія, Кувейт та Сінгапур. Серед лідерів з висадження 5-річних дерев в Україні – Вінницька (80 193 од.), Рівненська (32 831 од.), Чернігівська (12 480 од.), Сумська (8 956 од.) та Житомирська (8 674 од.) області.

Таким чином, це наймасовіше висадження дерев за одну добу у 110 країнах світу. Дані рекордні результати зафіксовано представниками Національного проєкту «Книга рекордів України» як рекорд Украни та «Книгою світових рекордів» як світовий рекорд: категорія «Масові заходи. Вперше». Ініціатори проєкту Сергій Гайдайчук та Ганна Крисюк, міжнародні партнери, співорганізатори й координатори проєкту в Україні та закордоном нагороджені відповідними Дипломами рекордсменів.

Висадження понад 3 мільйонів дерев в Україні стало можливим завдяки активній участі та підтримці проєкту Державним агентством лісових ресурсів України, керівник Юрій Болоховець.

Ініціаторка акції «Greening of the Planet», президентка міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club» Ганна Крисюк зазначила, що дане досягнення – результат клопіткої роботи великої кількості активних екосвідомих людей з бізнесу, громадського сектору та влади всіх рівнів: «Той факт, що нам вдалося висадити за період акції понад 5 мільйонів дерев у 110 країнах світу, ще раз переконує нас в тому, що тема екології, відновлення природи не втрачає своєї актуальності – люди з радістю та великим ентузіазмом готові підтримувати екоініціативи та популяризувати їх в усьому світі».

У свою чергу, співорганізатор ініціативи та президент найбільшого ділового клубу України «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук подякував бізнес-партнерам за підтримку екоініціативи: «Об’єднання довкола теми екології бізнесу та такої кількості людей демонструє, що ми змінюємо свідомість і бачимо правильну соціальну відповідальність бізнесу на глобальному рівні. Це дуже радує, бо є хорошим прикладом успішної кооперації відповідального бізнесу».

Загалом протягом квітня до участі в проєкті «Greening of the Planet», ініційованого благодійним фондом «Озеленення України», долучились 138 країн. Волонтерами, представниками бізнесу та влади висаджено понад 10 млн дерев.