Харківський мурал, створений найбільшою кількістю співавторів

Під час проведення виставки картин з штукатурок «Пінакотека 2021» на тему «Запалюй світло» представниками «Книги рекордів України» зафіксовано новий рекорд України – створення величезного муралу (монументальний живопис) в середині будівлі, який малювала найбільша кількість людей. До слова, отримані результати пройшли перевірку в понад 40 країнах світу і на встановлення світового рекорду – досягнення стало унікальним, і закріпило за собою ще й статус «Світового рекорду».

«Протягом кожного з 6 днів, поки проходила виставка, всі охочі могли зареєструватися в організаторів і розфарбувати шматочок муралу. Оскільки малювати люблять усі – і дорослі, і діти, то співавторів створення муралу не бракувало. Якщо відвідувач виставки хотів розмалювати якісь деталі, що знаходяться на великій висоті – до його послуг був майданчик на риштуваннях», – зазначають новоспечені рекордсмени.

Загалом, за 6 днів до створення муралу доклали руки 368 осіб, що підтверджено реєстраційними записами. Ці дані і були передані на експертизу в «Книгу рекордів України» на можливість фіксації досягнення як рекорду в Україні та світі. За результатами експертизи зафіксовані результати виявилися унікальними як для України, так і для світу. Так, харківський мурал, створений найбільшою кількістю співавторів, отримав статус рекордного в Україні та світі.

Новий рекорд України та світу встановлено в категорії «Мистецтво, масові заходи». Зафіксовані результати: кількість співавторів – 368 осіб. Місце фіксації  рекорду – м.Харків, Україна. Дата – 20 березня  2021 року.

Організаторами виставки виступили компанія «Атлант» і компанія «Caparol»: остання надала екологічні і довговічні фарби для розфарбовування муралу. Проєктом займалася відома харківська художниця, викладач Харківської державної академії дизайну і мистецтв Анастасія Худякова.

Нагадаємо, вперше виставка «Пінакотека» була проведена в 2019 році. Вона потрапила в «Книгу рекордів України» як «Захід, проведений вперше в Україні». В 2019 році організаторами «Пінакотеки-2019» виступили компанія «Атлант» і компанія «Caparol».